File Gábor
A gumiabroncsok szóvivője
info(kukac)gumipiacmagazin.hu
Az elmúlt év sláger kérdése: a gumiszervíz nem akarja átvenni tőlem a hulladék gumiabroncsot! Hova tegyem?
Az elhasználódott gumiabroncsokat októbertől ingyenesen lehet majd leadni – mondta el Raisz Anikó környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkár
„Az új rendszerrel együtt elindul az új, kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer is, amelyben a környezetszennyező termékek gyártóinak „a szennyező fizet” elve alapján díjat kell fizetniük a termékeik hulladékkezelésével kapcsolatos költségek megtérítésére.”
A kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer hatálya alá tartozó egyes termékkategóriákra – így a gumiabroncsra, a textiltermékekre és a sütőolajra – speciális szabályok vonatkoznak majd. A tervezet szerint a hulladékká vált gumiabroncsot október elsejétől kötelező külön gyűjteni és a koncessziós társaságnak, a koncesszori alvállalkozónak vagy a forgalmazónak leadni, aki térítésmentesen átveszi.
Ez a néhány mondat teljes káoszt és elégedetlenséget okozott a vásárlók fejében, ami rengeteg panaszkezeléshez vezetett.
Lássunk két fontos fogalmat:
- KERESKEDŐ: A kereskedő olyan személy, aki mások által létrehozott árukkal kereskedik. Történelmileg mindenki kereskedőnek számít, aki részt vesz a kereskedésben. A kereskedők szerepe egyidős az iparral, a kereskedéssel, a kereskedelemmel.
- SZOLGÁLTATÓ: A szolgáltatás olyan, kézzel nem fogható eredményű munkavégzés vagy jogosultság, mely annak fogadója, vagy élvezője számára értékkel bír! A szolgáltatás nyújtója általában ellenértéket (pénzt) vár el a szolgáltatásért cserébe!
Nézzünk két leggyakrabban előforduló helyzetet és megoldást!
„Nagy bevásárló áruházban vettem a gumiabroncsot és a levetett gumiabroncsot a szerviz nem veszi át pedig kötelessége lenne díjtalanul átvenni!”
Az ilyen panaszok miatt emeltem ki a kereskedő és a szolgáltató fogalmát!
Kedves Vásárló!
Ön egy kereskedőnél megvette a gumiabroncsot (jelen esetben egy szuper marketben). Tehát a jelen szabályok alapján az a gumiszervíz, ahol felszerelteti a máshol vásárólt terméket, ebben az esetben a gumiszervíz nem kötelesek átvenni az Ön hulladék gumiabroncsát! Ő csak SZOLGÁLTATÓNAK minősül! A szolgáltatóknak pedig NEM kötelességük átvenni a hulladék gumiabroncsot!
(Hasonló a helyzet az Webáruházakban vásárólt gumiabroncsoknál is!)
Gondoljon csak bele, mit szólnának egy étteremben, ha vinné az alapanyagokat, ott megsüttetné, felszolgálnák és a maradékot, a mosogatást pedig rájuk bízná!?
Mi a megoldás?
A vásárláskor tájékozódjon a KERESKEDŐNÉL:
A hulladék gumiabroncsát a szerelés után hol helyezheti el! Vannak-e partnerei, ahol a hulladék gumiabroncsát ingyen leteheti? De jó megoldás lehet a regisztrált helyi hulladék lerakóba elvinni az abroncsokat, ott díjtalanul átveszik!
Még egy fontos megjegyzés: Ne felejtse él megkérdezni, garanciális probléma esetén kihez fordulhat!!!
Mi a javaslatom?
VÁSÁRÓLJUNK SZAKKERESKEDŐNÉL AHOL SZERVÍZ SZOLGÁLTATÁS IS VAN!
Milyen előnyükkel jár, ha ilyen helyen vásárólunk?
- Nem kell szállítani a gumiabroncsot
- Szakember segít a megfelelő gumiabroncs kiválasztásában
- Biztosan a megfelelő méretű gumiabroncsot kapja
- Azonnali szerelés
- Van hová visszavinni a kereket, ha bármilyen probléma lenne
- Díjtalan garanciális ügyintézés – csere gumiabroncs biztosítása
- Díjtalan hulladék gumiabroncs lerakás (vásárolt mennyiség)
A gumiabroncs teszteket itt találod >>>
Az új hírekről azonnal értesülhetsz Facebook oldalunkról is, – Kedveld!
Videó csatornánkon mindig fogsz találni valami érdekeset, iratkozz fel >>>
Instagram oldalunkat itt tudod figyelemmel kísérni >>>