ADAC nyári gumi teszt 2022 – 185/65R15

Rate this post

Ezúttal az ADAC nyári gumi tesztjén, 16 gumi, 185/65R15 méretben lett tesztelve kisautóhoz, az Audi A1-től a VW Polo-ig.

ADAC teszt 2022: Nyári gumi 185/65 R15 88H

Ismét hosszabbodnak a nappalok

Az emelkedő hőmérséklet miatt már alig várod a közelgő nyarat: akkor itt az ideje, hogy egy jó tapadású nyári gumit tegyél az autódra. De melyik gumi a legjobb? A választ az ADAC nyári gumi tesztje adja meg. Most a 185/65R15-ös kisautó méretű, 210 km/h-ig használható gumikat teszteltük.

Az összességében jó eredmények születtek a nyári gumi teszten

ADAC nyári gumi teszt 2022 – 185/65R15 eredmények >>>

A 16 tesztelt gumi egyike sem mutatott komoly hiányosságot a száraz, a nedves, a zaj, az üzemanyag-fogyasztás és a kopás egyik fő kritériumában. Hat modell különösen ajánlott („jó”), további tíz pedig ajánlott („kielégítő”) kategóriába tartozik.

A teszt győztesei, különösen kiegyensúlyozottak

A hat nagyon jó teljesítményt nyújtó gumiabroncs-modell közül az első csoportban a Goodyear EfficientGrip Performance 2 >>> különösen ajánlott, mivel a teszten a legmagasabb futásteljesítményt érték el. Ezzel szemben a Bridgestone Turanza T005 >>> és a Pirelli Cinturato P1 Verde esetében elsősorban a jó száraz és nedves teljesítményre helyezték a hangsúlyt. Eközben továbbra is jó kopási tulajdonságokkal rendelkeztek.

A Michelin Primacy 4 kiegyensúlyozott teljesítményt mutat, bár a nyári gumi teszt egyik fő kritériumában sem ért el csúcspontot. Mégis jó száraz, nedves és kopási tulajdonságokkal rendelkezik. A Dunlop Sport BlueResponse és a Giti GitiSynergy H2-t, viszont jónak értékelték nedvesen és szárazon. Mindkettőt jónak értékelték a kopás szempontjából – ez elég volt az összértékeléshez.

Leértékelés

A tíz „kielégítő” tesztmodell közül négynek van egy közös vonás. A Laufenn G Fit EQ+, a Continental EcoContact 6, a Firestone Roadhawk  és a Semperit Speed-Life 3 jó tulajdonságokkal rendelkezik és meggyőző száraz utakon. De ha az út nedvessé válik enyhe hiányosságokat mutatnak. A legtöbb ilyen gumiabroncs olcsóbb, másod márkás termék a prémium gyártóktól: a Laufenn a Hankook, a Firestone a Bridgestone, a Semperit pedig a Continental csoporthoz tartozik.

A Continental EcoContact 6, prémium modell,de a nedves úton mutatott teljesítménye miatt a gyengébb csoportba került

Ez az egyetlen gumiabroncs a nyári gumi tesztben, amely nagyon jó minősítést tudott elérni a két környezetvédelmi és gazdasági kritériumban. Az üzemanyag-fogyasztást tekintve messze megelőzi a mezőny többi tagját. Abszolút megfelel az EcoContact nevének. Ugyanakkor annak ellenére, hogy újként messze a legkisebb a futófelületi mélysége, jó futásteljesítményt ér el.

Gyengeségekkel rendelkező gumiabroncsok

A BFGoodrich Advantage (a Michelin másod márkája) gyengeségeket mutatott a száraz és nedves utakon, ami az összbesorolásnál a leértékeléséhez vezetett. A Falken Sincera SN110 Ecorun-t és a Vredestein Ultrac-ot >>> (Apollo Tyres márka) viszont az összesített értékelésben „kielégítőre” rontották kopási viselkedésük miatt. De az Ultrac különösen jól teljesít száraz és nedves körülmények között, ezért jó alternatíva lehet a ritkán közlekedők számára.

A fennmaradó három gumiabroncs közül, mindegyik mutatott gyengeségeket száraz és nedves utakon. A Fulda EcoControl HP 2 (Goodyear) nagyon pozitívan emelkedik ki a mezőnyből, magas futásteljesítményének köszönhetően. A Cooper CS7 nem ér el kielégítő eredménynél többet. A szlovák Matador MP47 Hectorra 3 -nak (Continental) viszont szárazon volt a legnagyobb gyengesége. 

Szöveg: Thomas Kroher. Fotók: ADAC/Wolfgang Grube.

_________________________________

Az új hírekről azonnal értesülhetsz Facebook oldalunkról is, – Kedveld!

Videó csatornánkon mindig fogsz találni valami érdekeset, iratkozz fel >>>

Instagram oldalunkat itt tudod figyelemmel kísérni >>>

Twitter oldalunkat is megtalálhatod >>>

File Gábor info(kukac)gumipiacmagazin.hu +36305620602.

File Gábor
A gumiabroncsok szóvivője
info(kukac)gumipiacmagazin.hu
+36305620602.

Ezt olvasta már?

A Continental által partnerekkel közösen kifejlesztett összetett folyamat során az elhasználódott gumiabroncsokból származó gumit újrahasznosítják és úgy dolgozzák fel, hogy az új gumikeverékek komponenseként újra felhasználható legyen.

Újrahasznosított gumi

Újrahasznosított gumi, rizshéj és műanyag palackok: fenntartható anyagok a gumiabroncsgyártásban

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük